Цей метод можна застосовувати до всіх клітин, у яких є ядро. Клітини або тканину розташовують на предметному склі для проведення реакції. Для FISH потрібні спеціальні зонди (невеликі фрагменти ДНК) із флуоресцентними мітками. Зонд «знаходить» відповідне місце на хромосомі та зв’язується з ним. За допомогою мікроскопа із ультрафіолетовим світлом розглядають такі зразки та бачать місце, де є флуоресцентний зонд.
Використовують для виявлення хромосомних аномалій (делеції, дуплікації та ін.) невеликих розмірів, які не можливо побачити при аналізі каріотипу; швидко виявити кількість основних хромосом; це особливо важливо в пренатальній діагностиці (аналіз хромосом плода під час вагітності). Метод дозволяє отримати інформацію про кількість хромосом, коли матеріалу для аналізу мало, наприклад, при аналізі після спонтанного викидня; для аналізу пухлинних клітин на парафінових зрізах для уточнення діагнозу в онкології; виявляє мозаїчність (коли змінені хромосоми присутні в частині клітин).
Матеріалом для тестування може бути:
Хромосоми є майже в кожній клітині вашого тіла. Вони містять генетичний матеріал, успадкований від ваших батьків.
Коли клітина ділиться, вона повинна передати повний набір генетичних інструкцій кожній новій клітині, яку вона формує. Які є хромосомні структурні перебудови можна дізнатить тут.(посилання на блог)
Після аналізу формується «картина», де всі хромосоми розташовані парами і цитогенетик аналізує зміни.
GTG-banding використовує протеолітичний фермент трипсин як попередню обробку з подальшим фарбуванням за Гімзою. G-смуги можна побачити за допомогою світлового мікроскопа. Візуалізує перегрупування, делеції, дуплікації, мозаїцизм >20%, sSMC (немозаїчний) і поліплоїдія)
Дослідження, які ми виконуємо:
Каріотипування (GTG-метод) лейкоцитів периферійної крові без зображення хромосом
Каріотипування (GTG-метод) лейкоцитів периферійної крові із зображенням хромосом для одного, для пари або терміновий
Онкогематологічне захворювання. Каріотипування (GTG-метод) клітин кісткового мозку або клітин периферійної крові
Каріотипування (GTG метод) клітин амніотичної рідини із зображенням хромосом