Позитивний результат неонатального скринінгу? Що далі? - ЛеоГен
 

Позитивний результат неонатального скринінгу? Що далі?

🌡У пологовому будинку в новонароджених проводиться забір крові з пʼяточки для неонатального скринінгу. Це комплексний аналіз, спрямований на виявлення багатьох захворювань у дитини.

‼️Позитивний або сумнівний результат неонатального скринінгу ще не означає наявність захворювання.

При виявленні сумнівного чи позитивного результату одразу зв’язуються з головним лікарем поліклініки, де зареєстрований новонароджений, та з сім’єю. В подальшому під контролем лікаря педіатра (або сімейного лікаря) за місцем проживання має бути виконаний тест для підтвердження результату скринінгу. Якщо такої можливості немає, скеровують у найближче місто, де можна провести дане обстеження.

📝Лише за наявності позитивного результату тесту на підтвердження – виставляється відповідний діагноз. В деяких випадках для остаточного діагнозу бувають необхідні кілька додаткових аналізів.

❗️Хочемо наголосити на важливості підтверджуючих повторних обстежень, якими не варто нехтувати. Адже, захворювання, включені до неонатального скринінгу, важливо діагностувати ще до початку симптомів у дитини. Саме рання діагностика може зберегти здоров’я або й життя.

Детальніше про скринінг та перелік захворювань можете дізнатися у наших попередніх публікаціях.